Menu Zavřeno

„Mé milé peníze! Mé chudinky penízky! Oloupili mě o vás, vy moji hodní přátelé, a já, připraven o vás, já jsem s vámi pozbyl své jediné podpory, své útěchy, své radosti. Jsem hotov a nemám na tomto světě již co pohledávat. Bez vás nemohu žít. Je se mnou amen, jsem u konce svých sil, umírám, jsem mrtev, jsem pohřben!  „

Lakomec, Molière

Kdy?

Hra bude mít přesně jeden běh od 25. Do 29. Září 2019.

Kde?

Na zámku Valeč poblíž Karlových Varů.

Co dostanu?

Kromě hry a všech materiálů pro její hraní dostanete i kostým, rekvizity, případné zbraně, tři jídla denně a přístup k horkému čaji a vodě. Na místě také budou mobilní toalety i koryto s vodou.

Za kolik?

Cena hry je 2 500 (+500) korun. Nenabízíme žádné speciální balíčky, pokud chcete podpořit naší činnost, přispějte více, budeme rádi!

Co znamená těch (+500) u ceny? Pět set korun pro nás představuje určitou kauci. Pokud přijedete včas na místo hry a pomůžete nám v neděli tři, čtyři hodiny s úklidem, pět set korun vám vrátíme. A pokud vše uklidíme dřív, tím lépe! První várka úklidu začne v 9:00, pokud si ale po party přispíte, bude jistě dost práce až do večera.

V případě, že byste stáli o slevu z ceny hry lze se zapojit jak do příprav před hrou, tak do fáze závěrečného úklidu ve skladu.

 

Storno podmínky

Po termínu zaplacení je storno poplatek 10% uhrazeného účastnického poplatku. Při odhlášení měsíc před hrou je storno poplatek 50% uhrazeného účastnického poplatku, při stornu 14 dní před hrou 100% uhrazeného účastnického poplatku.

Pokud je na odhlášené místo nalezen platící účastník, lze vrátit i částku převyšující storno poplatek, maximálně však do výše 90% uhrazeného účastnického poplatku. Při stornu 50% se jedná o částku uhrazenou novým účastníkem, která převyšuje 50% uhrazeného poplatku původním účastníkem (do výše 90% uhrazeného účastnického poplatku). Při stornu 100% se jedná o částku uhrazenou novým účastníkem (do výše 90% uhrazeného účastnického poplatku).

Valeč je krásný, ale není to hotel. Většina pokojů je zcela prázdná, spí se na karimatkách na podlaze a lovce čeká spaní ve stanech v improvizovaném táboře.

Pokud budete mít zájem, máme na půjčení další deky, karimatky i historizující polní lůžka, ale nebráníme se vůbec tomu abyste si přivezli vlastní vhodné věci. Moderní spacáky jsou zcela v pořádku, stačí je překrýt dekou.

Nejradši bychom byli, aby si naší hru mohl zahrát úplně každý, ale bohužel nám lokace dává přece jen pár omezení. Hraje se v parku, lese a na zámku se schody, účast hráčů s pohybovými problémy je tak omezena (byť často se dá něco vymyslet). Nedokážeme také zajistit, že budete spát ve své místnosti sami. Herní vstupy z naší strany končí kolem jedné hodiny a herní aktivity začínají mší v devět hodin ráno, ale pokud se sami rozhodnete hraní protáhnout do noci, nemůžeme vám úplně zaručit klidný spánek. Celková náročnost hry je ale velmi nízká: i lovce čeká maximálně procházka lesem a občasné krátké popoběhnutí, i u mlácení se kameny na galejích je důležitější odhodlání než fyzička.

Bezpečnost je pro nás zásadní: chceme, abyste si odnesli skvělé zážitky, ne fyzické či dušené trauma. Celou hru budete moci přijít do konzultační místnosti, na místě bude též připraven zdravotník a organizátoři vycvičení v krizové intervenci.

Repliky palných zbraní použité ve hře jsou pak řádově méně hlučné než akustické zbraně například na Legiích, přesto vydávají slabý zvuk výstřelu. Hráči postav které s nimi přijdou do styku dostanou krátký kurz bezpečného užívání.

V průběhu přihlašování nebudete mít možnost nám do zvláštního diskrétního dotazníku sdělit, kterým tématům byste se rádi vyhli. Místo toho vám přinášíme seznam všech témat, které vás na hře mohou potkat a vzhledem k volnosti postav a rozhovorů nemůžeme nijak zaručit, že se jim bude možno vyhnout.

 • Potrat
 • Alkoholismus a jiné závislosti
 • Vražda
 • Sebevražda
 • Patologické vztahy
 • Sociální nerovnost
 • Genderová nerovnost
 • Chození do lesa v noci, včetně možných lekaček
 • Smrt dětí
 • Náboženství a náboženství konflikty
 • Znásilnění (kde přímí účastníci budou mít ještě zvláštní varování u postav)

Všichni na galejích můžou potkat nějaké ty lekačky, šikanu a fyzické násilí – pasivní i aktivní (oboje si samozřejmě ukážeme a naučíme se dělat bezpečně)

Některé postavy se také dostanou k některým závažnějším tématům velmi blízko či se jich budou přímo dotýkat. Kompletní seznam najdete v rozšířeném seznamu medailonků, který si může kdokoliv prohlédnout. Pokud byste pak ve své nabídce postav dostali postavu, která pro vás není hratelná, prostě jí můžete bez dalšího vysvětlení odmítnout či situaci probrat s Davidem a Luckou přes davidfrantisekwagner@gmail.com.